Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

“Uzdrīksties! Domā! Radi!” fināls

    Lai rosinātu skolēnu interesi par dabaszinātnēm, matemātiku un tehnoloģijām, dotu iespēju skolēniem iegūt pieredzi problēmrisināšanā un radīt produktu, 4.-5. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas skolām jau sesto reizi tika aicinātas piedalīties Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra (LU SIIC) rīkotajā atklātajā olimpiādē – konkursā “Uzdrīksties, domā, radi!”.
    Olimpiādē piedalījās arī divas mūsu skolas skolēnu komandas: 4.klašu komanda “Izcilnieki” (Deniss Butovs, Arta Bernāne, Dārta Kudiņa un Renārs Murāns), 5.b klases komanda “Superčetrinieks” (Aleksandra Ņikitina, Poļina Vilmane, Anastasija Some un Edgars Zaķis).
    Vispirms, lai nokļūtu konkursa finālā, mūsu skolēni pirmajā kārtā veidoja video par tēmu “Kā viena veida enerģija pāriet citā?”Kopā tika iesūtīti 79 komandu video, no kuriem fināla kārtai tika izvirzītas 25 komandas, tai skaitā arī mūsējie.
    10. maijā LU Akadēmiskajā centrā notika konkursa fināla kārta. Fināla kārtas I daļā skolēni pāros pildīja uzdevumus matemātikā un dabaszinībās, bet II daļā skolēnu komanda kopā veidoja inženiertehnisku objektu. Skolēniem ļoti patika dotie uzdevumi, diena tika pavadīta spraigi un aizraujoši. Konkursa pārtraukumā devāmies apskatīt Latvijas Nacionālo bibliotēku. Lai gan konkursa laureātu kārtā neesam tikuši, tomēr esam gandarīti par paveikto, esam bagātinājušies ar jauniem iespaidiem un ļoti vērtīgu pieredzi! Esam droši, ka šī pieredze noteikti noderēs nākošā gada startam. Liels paldies skolēniem par aktīvo darbošanos un skolēnu vecākiem par sniegto atbalstu!

    Paldies dabaszinību skolotājām Ivetai Leiskinai un Irīnai Laptinskai par skolēnu iedrošināšanu un sagatavošanu olimpiādei!