Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Uz Lietuvu pēc jaunām zināšanām un garšām

    Kā kvalitatīvāk uzsākt baudīt rudens brīvdienas? Jādodas klases ekskursijā!
               Šī gada 23.oktobrī daļa 9.d, 9.f un 7.d klases izglītojamo devās uz Lietuvas Etnokosmoloģijas muzeju iepazīt cilvēces sakarus ar kosmisko pasauli, apgūt astronomiski zinātnisku informāciju un redzēt kvalitatīvus, daudzveidīgus Visuma attēlus, sākot no planētas Zeme līdz tālākajām galaktikām. Redzētais lika aizdomāties par cilvēka vietu Visumā. Gandrīz visi jaunieši kopā ar skolotājām pieņēma izaicinājumu un sasniedza skatu laukumu 32 metru augstumā, kāpjot pa kāpnēm (nevis izmantojot liftu), un tika atalgoti ar  brīnišķīgu rudens skatu uz Molētu apkaimi.
                 Nākamais izaicinājums bija noskaidrot, kas ir saldais šakotis? Šis gardums jau kopš seniem laikiem ir neatņemams lietuviešu svētku galda galvenais varonis, ko cep uz grozāma iesma, plānā kārtā lejot mīklu. Izglītojošā programmā ceptuvē Romnesa netālu no Ignalinas izglītojamie iemēģināja roku šī garduma cepšanā, kā arī, protams, nobaudīja divus šakotis veidus.
               Atpakaļceļā aukstais rudenīgais vējš un apmākušās debesis nespēja nevienu atturēt  no rudens ainavas izbaudīšanas uz Zarasu panorāmas tilta.
    Lai jaukas rudens brīvdienas!