Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Uz Jēkabpili pēc jaunām zināšanām, prasmēm un pozitīvām emocijām

  8. maijā 4.a un 4.c klases skolēni kopā ar skolotāju Ingu un Skolotāju Aleksandru devās izglītojošā ekskursijā uz Jēkabpili, kuras mērķis bija paplašināt skolēnu zināšanas valsts un novada vēsturē, amatniecībā un karjeras izglītībā.
  Jēkabpilī ceturtklasnieki devās uz Krustpils pili, kur iepazinās ar pils bagātībām – seno laiku liecībām: tālo laiku sadzīves priekšmetiem, interesantām leģendām un nostāstiem un pat pārvarēja savas bailes, uzkāpjot pils tornī! Pilī bija iespēja piedalīties arī ziepju pagatavošanas meistarklasē.
  Tālāk ceļš veda uz  “Sēļu sētu”, kur ar interesi tika izpētīta muzeja ekspozīcija – 19. gadsimta Augšzemes lauku būves, senie darba rīki un sadzīves priekšmeti.
  Mūsdienīgs piedāvājums “Sēļu sētā” bija karameļu pagatavošanas darbnīca. Skolēni ar prieku apguva šo gardo amatu.
  Pēc eksponātu apskates un darbošanās ziepju un karameļu meistarklasēs, godam bija nopelnīta kvalitatīva un droša, taču diezgan neparasta aktīvā atpūta Mežaparkā, kur bērni jautri pavadīja laiku dabā, šļūcot no kalna ar kamerām.
  Šī diena bija piepildīta gan ar jaunām zināšanām un prasmēm, gan ar atpūtu un pozitīvām emocijām kopā ar klasesbiedriem.