Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Uz Eiropas Parlamentu pēc jaunām zināšanām un pieredzes

                 18-19. septembrī 12.klases skolēni Jānis Meškovskis un Daniels Volkovs 36 Latgales jauniešu grupā devās uz Briseli, lai iepazītu vienu no galvenajiem Eiropas demokrātijas, politikas un vērtību centriem – Beļģijas galvaspilsētu Briseli. Šo iespēju Latgales jauniešiem sadarbībā ar Europe Direct Dienvidlatgale sagādāja Eiroparlamenta deputāti Dace Melbārde un Ivars Ījabs.
                 Jauniešiem bija iespēja ielūkoties Eiropas Parlamenta darba ikdienā, uzzināt par Parlamenta aktivitātēm: likumu pieņemšanu, debatēm. Latgales pārstāvjiem bija jēgpilnas sarunas arī pašiem EP deputātiem par viņu darbības specifiku, par iespējām veidot Eiropas politiku, par tās ietekmi uz Latvijas attīstību vienotas Eiropas kontekstā.
                Īpaša pieredze tika gūta iepazīstot Beļģijas kultūras daudzveidību, savām acī vērojot Briseles vecpilsētu, apmeklējot muzeju “Atomiums”, arī nogaršojot slavenās beļģu vafeles.
               Paldies Europe Direct Dienvidlatgale, EP deputātiem Dacei Melbārdei un Ivaram Ījabam un viņu komandām par šo vērtīgo, zināšanas un pieredzi papildinošo iespēju iepazī Eiropas Parlamenta darbu!