Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Uz AHHAA pēc zināšanām un emocijām

  17. maijā  7.a klase ar skolotāju Regīnu un 8.a klase ar skolotāju  Aļonu devās tālā ceļā uz Tartu AHHAA zinātnisko centru.
  Ekskursijas mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar inovatīvām  tehnoloģijām, dabaszinātnēm un STEM mācību metodēm.
  AHHAA apmeklējums ir patīkama pārmaiņa no ikdienas mācību rutīnas. Ceļojums uz AHHAA ir īpaši vērtīgs skolas bērniem, jo šeit ir plašs zinātnes centrs, kur var redzēt daudz interesanta, izziņas vēlmi rosinoša: neprātīgus ķīmijas eksperimentus, gaismas atklājumus, skaistu matemātisko valodu, plūstošu ūdeni, eksperimentus ar īpašām vielām, medicīnas un anatomijas ekspozīciju utt.
  AHHAA centrā apmeklējām planetāriju ar pasaulē unikālu kupola formas ekrānu, kas apmeklētājam rada visapkārt ietveroša kosmosa iespaidu. Planetārija vidū esošais lodes formas projektors izgaismo ap 10 miljoniem zvaigžņu – blāvāko zvaigžņu saskatīšanai būtu jāņem līdzi binoklis, tieši tāpat kā zvaigžņu vērošanai īstās debesīs. Papildus apburošajām zvaigžņu debesīm ar jaudīgo planetārija programmatūru varējām savā virtuālajā kosmosa kuģī lidot jebkur un jebkad, visa zināmā Visuma robežās.
  Planetārija izrādē skolēni saņēma  atbildes uz daudziem interesantiem jautājumiem.
   Mums paveicās apmeklēt jauno aizraujošu ekspozīciju “Ahā, adrenalīns!”, kur mūs aizveda nervus kutinošā piedzīvojumā –  izbaudīt izglītojošas un ar adrenalīnu piepildītas aktivitātes ar izaicinājumiem.
  Ceļš uz mājām bija patīkamu emociju piepildīts pēc centra apmeklējuma, garajā mājupceļā vēlreiz apspriežot visas piedzīvotās aktivitātes!