Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Tīro rociņu diena pirmsskolā

          Ik gadu 15.oktobrī tiek atzīmēta Pasaules roku mazgāšanas diena. Šī gada devīze ir “Mana veselība – manās rokās”. Šīs dienas mērķis ir pievērst lielāku uzmanību pieaugušo un bērnu roku higiēnai, veidojot un nostiprinot bērniem roku mazgāšanas paradumus, kas ir viens no pamataizsardzības pasākumiem pret Covid-19 un citām infekcijas slimībām.
          Pirmsskolas izglītības programmas bērniem grupiņās tika rīkotas integrētās nodarbības, kuru laikā tika pārrunāts par roku mazgāšanas nozīmi, nostiprināts roku mazgāšanas algoritms. Vērojot un aktīvi piedaloties eksperimentu veikšanā, pirmsskolnieki uzzināja, kā ziepes iedarbojas uz mikrobiem.
           Lai roku mazgāšanas lielā nozīme bērniem paliktu atmiņā pēc iespējas ilgāk, pie viņiem ciemos atnāca Misters Ziepiņš un Burbulīte. Kopā ar mūzikas skolotāju bērni dziedāja “Mistera Ziepiņa Roku mazgāšanas himnu”, noskatījās videofilmu “Par Janča punci un tīrām rokām”, skolas māsa demonstrēja roku mazgāšanas algoritmu.
          Strādājot komandā, skolotājas ar bērniem noformēja runājošās sienas, kurās izvietoja dzejoļus par roku mazgāšanu, darba lapas ar uzdevumiem un uzdevumus sīkās pirkstu muskulatūras attīstībai.
          Dienas izskaņā ikviens pirmsskolas programmas audzēknis pārliecinoši varēja paskaidrot, kāpēc tas ir tik svarīgi – pareizi mazgāt rokas.