Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Tikšanās ar mākslinieci, bērnu grāmatu ilustratori un autori Agiju Staku

    7.decembrī  4.b klases skolēni ar skolas bibliotekāri Viktoriju Gordeņu un direktora vietnieci Natāliju Mihailovu apmeklēja Jaunbūves bibliotēku, kur viņi bija uzaicināti uz tikšanos ar radošu personību, mākslinieci, bērnu grāmatu ilustratori un autori Agiju Staku. Šī tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” ietvaros.
    Māksliniece Agija Staka ir Pastariņa prēmija laureāte (2013.). Kopā veidojusi ilustrācijas vairāk nekā 200 grāmatām. Viņa ilustrēja Valda Rūmnieka grāmatu “Ozola grāmata: fantastisks detektīvs ar pakaļdzīšanos” un “Atnācēju noslēpums”, Māra Runguļa grāmatu “Olu skola”, Gunas Pitkevicas grāmatu “Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei”, Rūdolfa Blaumaņa pasaku “Velniņi” un daudzas citas.
    Tikšanās laikā Agija Staka sniedza ieskatu par radošo profesiju pārstāvjiem nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, atbildēja uz jautājumiem par grāmatu ilustratora profesiju un iepazīstināja bērnus ar savām bagātīgi ilustrētajām grāmatām un to brīnumjaukajiem varoņiem.
    Noslēgumā visi uzaicinātie saņēma dāvanas un mākslinieces personīgo autogrāfu.