Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Tiesu spēle

  7.martā 12.v klases skolnieces: Santa Bule, Sņežana Leonova un Ērika Cirša devās ciemos uz Daugavpils Valsts ģimnāziju, lai kopā ar ģimnāzijas skolēniem izspēlētu “Tiesu spēli”.

  Stāsta Santa par piedzīvoto:
  “Šodien guvu lielisku pieredzi un iespēju iejusties tiesneša lomā, kuru pati izlozēju. Tiesu spēlē izskatījām lietu par sievieti, kura noslepkavoja savu vīru, aizsargājot meitu. Mans un Ērikas kā tiesnešu uzdevums bija rūpīgi klausīties advokātu, prokuroru un liecinieku lietas detaļas. Un sēdes nobeigumā izvirzīt spriedumu, uzklausos gan apsūdzēto, gan advokātus, gan prokurorus.
  Sņežana, kura iejutās prokurora lomā, tiesas laikā formulēja apsūdzību, kurā aprakstīts, kādu noziegumu persona ir izdarījusi, un prezentēja pierādījumus, kas ļāva skaidrāk saprast lietas būtību. Šodien šī spēle mums daudziem bija kaut kas jauns un nezināms, bija ļoti interesanti iejusties kādā no tiesas pārstāvju lomā, improvizēt, būt kā aktierim, klausīties, formulēt, uzdod jautājumus, kas mums -tiesnešiem palīdzēja pasludināt spriedumu. Spriedums bija gana bargs – apsūdzētā tiks sodīta ar brīvības atņemšanu uz  pieciem gadiem, atbilstoši krimināllikuma 120.pantam – slepkavība, kas izdarīta stipra psihiska uzbudinājuma stāvoklī.
  Šī tiesas sēdes simulācija ļāva ieskatīties tiesu sistēmas aizkulisēs, lika apzināties, cik nopietnas sekas var būt ikvienai cilvēka rīcībai, kas tiek veikta dažādu ( arī no cilvēka neatkarīgu) apstākļu ietekmē.
  Paldies Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolotājiem un skolēniem, kas izrādīja iniciatīvu tiesas spēles īstenošanā!”