Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Starptautiskā putras diena 2023

    10. oktobrī tiek atzīmēta Starptautiskā Putras diena, kuras mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas putru ēšanas tradīcijas. Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, tāpēc ir svarīgi, lai bērni un vecāki mainītu savus ikdienas paradumus un daudz biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras. Pēc uztura speciālistu ieteikumiem graudaugiem jābūt aptuveni trešdaļai no mūsu uztura.
    Mūsu skola ir Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla dalībniece, tāpēc, atbalstot veselīgu dzīvesveidu, rūpējamies par skolas saimes pašsajūtu.
    Mazie pirmsskolnieki lielīja un slavināja putru, visas dienas garumā bērniem bija iespēja uzzināt par graudaugu daudzveidību un to nozīmi uzturā. Mazie putras mīļotāji varēja izpausties arī radoši, veidojot interesantus mākslas darbus AR un PAR putru.
    Visiem skolas audzēkņiem, darbiniekiem un pedagogiem bija iespēja piedalīties Putras dienai veltītā zibakcijā “Nobalso par SAVU putru!”. Balsojot tika noskaidrots, ka mūsu skolas iecienītāko putru reitinga līderi ir rīsu, auzu un griķu putra, par tām nobalsoja visvairāk respondentu. Ir zināms, ka griķi un auzas ir arī vieni no līderiem starp graudaugiem, kas satur visvairāk olbaltumvielu, un neaizstājamo aminoskābju daudzums tajās ir vienkārši ideāls. Lai visiem laba veselība!