Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Skrīveri – saldumu un saldējuma paradīze

  4.a un 4.c klases skolēni 11.oktobrī devās mācību ekskursijā uz Skrīveriem un Koknesi.  
             Ekskursijā tika integrēts vairāku mācību priekšmetu saturs, tādējādi padarot šo braucienu par daļu no mācību procesa, papildinot zināšanas vēsturē, dabaszinībās, dizainā un tehnoloģijās, vizuālajā mākslā, latviešu literatūrā, sociālajās zinībās.
            Skolēni apmeklēja uzņēmumu “Skrīveru mājas saldējums”, kur noklausījās stāstījumu par ģimenes uzņēmumu, iepazinās ar saldējuma vēsturi, izpētīja pirmo saldējuma mašīnu, klausījās dzeju, servēja un baudīja gan klasisko, gan šokolādes, gan karameļu saldējumu, gan ogu sorbetus ar dažādu ogu mērcēm, vafeļu kraukšķi, šokolādi, piparmētrām un dāvanā saņēma receptes, kā pašiem mājās pagatavot saldējumu.
             Nākamā pietura bija 1956.gadā dibinātais Skrīveru pārtikas kombināts, kurā top konfektes “Gotiņa”. Te skolēni apskatīja “Gotiņas” ietinamo papīrīšu kolekcijas un 20.gadsimta piecdesmito – sešdesmito gadu darbarīkus, apguva konfekšu tīšanas prasmes, saņēma sertifikātu, kas to apliecina, un, protams, degustēja konfektes “Gotiņa” ar visdažādāko pildījumu: ar lazdu riekstiem, saulespuķu sēklām, rozīnēm, čili, cigoriņiem, dzērvenēm utt.
              Koknesē ceturtklasnieki apmeklēja Kokneses tūrisma informācijas centru un amatu centru. Tūrisma informācijas centrā skolēni uzzināja par Kokneses pils vēsturi un apskatīja tās maketu, devās virtuālajā ceļojumā pa Daugavas un Pērses senlejām, aplūkoja mākslas darbus. Amatu centrā skolēni uzzināja ādas izstrādājumu tapšanas noslēpumus, iemācījās atšķirt dažāda veida ādas materiālus, piedalījās konkursā un pagatavoja suvenīrus individuālajā stilā.
            Pēc ekskursijas dalībnieku atsauksmēm mācību ekskursija bija interesanta, aizraujoša, izglītojoša, saliedējoša, kolosāla!