Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

“Purmaliešu”  spožais sniegums EZD 2024

    EZD  ( eksakto zinātņu dienas) ir komandu sacensības, kas norisinās trīs kārtās divu mēnešu garumā.  Noslēguma pasākums notika sestdien (27. 04.) Rīgā,  kura laikā komandas ne tikai pārbaudīja savas zināšanas, bet arī iepazinās ar  Latvijas Universitāti, satika līdzīgi domājošus jauniešus, kā arī izveidoja kontaktus ar pašreizējiem studentiem!
    Mūsu skolas 10.ti klases skolēniem interesē  eksaktās zinātnes (bioloģija, ķīmija, fizika, ģeogrāfija, matemātika, datorika un medicīna), tāpēc Eksakto zinātņu dienai 2024 tika pieteikta komanda ”Purmalieši”.
     Pirmajā kārtā nācās attālināti atbildēt uz 60 jautājumiem, otrajā kārtā vajadzēja izveidot video par penicilīna atklāšanu. Uz  trešo kārtu tika uzaicinātas tikai 16  zinošākās komandas. Sacensības  norisinājās Latvijas Universitātes  Dabas un Zinātņu  mājā.  Sacensības bija ļoti aizraujošas – bija nepieciešams ātri orientēties Dabas mājā  un Zinātņu mājā, atrast 16 stacijas un katrā no tām veikt sarežģītus uzdevumus  bioloģijā, ķīmijā, fizikā, ģeogrāfijā, matemātikā, datorikā un medicīnā.  Komandas “Purmalieši” dalībnieki: Nikolajs, Aleksandrs, Alīna, Samanta, Andris un  Markuss,  starp DVV vidusskolēniem ir vieni no zinošākajiem eksaktajās zinātnēs, sīvā konkurencē starp Latvijas skolu komandām viņi izcīnīja trešo vietu.
    Komanda pateicas skolotājiem, kuri viņiem  skolā māca eksaktās zinātnes.

    Kopā ar  “Purmaliešiem” uz EZD devās un “dūres turēja” fizikas skolotāja Iveta Meškovska.