Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Projektu darbs par skolēnu stājas pašregulācijas iemaņu izveidi

    Cilvēkam, kuram ir pareiza stāja, ir vairāk vitalitātes, enerģijas un pašattīstības spēju. 12.a klases skolniece Ksenija Golovataja projekta darba ietvaros 22.janvārī un 1.februārī organizēja izglītojošus pasākumus 4.d skolēniem “Pasākumu komplekss stājas pašregulācijas iemaņu izveidei pamatskolas skolēniem”. Nodarbību mērķis bija parādīt jaunākajiem skolēniem mugurkaula izliekuma veidus un cēloņus, noskaidrot muskuļu grupu, kas notur cilvēka stāju, iemācīt vingrinājumus, kuri palīdz uzturēt muguras veselību.
    Ceturtklasniekiem tika novadītas 2 nodarbības. 22.janvārī bija organizēta teorētiskā daļa, kuras laikā bērni noklausījās derīgu informāciju par stāju (kāpēc rodas izliekumi, kādi tie vispār ir un kādas ir izliekumu sekas nākotnē?), kā arī patstāvīgi ar speciāliem paņēmieniem pārbaudīja savas stājas pareizību un katrs izdarīja secinājumus pēc iegūtajiem rezultātiem.
    1.februārī sporta stundā tika organizēta praktiskā daļa. Šoreiz bērni uzzināja par fiziskajiem vingrinājumiem, kurus jāveic, lai labotu vai uzturētu pareizu stāju. Tika apgūta arī pareiza šo vingrinājumu izpilde un gūts iedrošinājums rūpēties par savu stāju ikdienā. Nodarbības noslēgumā skolēni sniedza atgriezenisko saiti, demonstrējot apgūtās zināšanas un iegūtās prasmes.
    Ksenijas paveiktais darbs var būt labs atbalsts skolēniem veselīga dzīvesveida uzturēšanā un popularizēšanā.
    Darba autore grib izteikt sirsnīgu pateicību direktora vietniecēm Inārai Jasvinai un Valijai Salnai par palīdzību un atbalstu un 4.d klases audzinātājai Svetlanai Jevstifejevai par sadarbību