Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Profesiju gadatirgus – jauniešu nākotnes kompass

    11.01.2024. Daugavpilī norisinājās pasākums “Profesiju gadatirgus”, uz kuru tika aicināti Daugavpils valstspilsētas pašvaldības vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamie. Pasākums tika organizēts Daugavpils Kultūras pilī.
    Pasākumā piedalījās dažādi uzņēmumi, pie kuru pārstāvjiem skolēni varēja noskaidrot sev svarīgus jautājumus, piemēram, kādi darbinieki būs pieprasīti uzņēmumos,  kādām iemaņām un prasmēm jāpiemīt topošajiem darbiniekiem un kādas izaugsmes iespējas tiks piedāvātas. “Profesiju gadatirgus” pasākuma mērķis ir nodrošināt “taustāmo” pieredzi, t.i., veidot dialogu starp jauniešiem un darba devēju, lai jauniešiem veidotos izpratne par darba pasauli kopumā, lai jaunieši tiktu motivēti darboties – būt aktīviem, atvērtiem, kā arī būt zinātkāriem par savu nākotnes profesiju. Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt tādas nozares kā metālapstrāde, pārtikas rūpniecība, viesmīlība un tūrisms, ēdināšanas pakalpojumi, mežsaimniecība, valsts aizsardzība, jūrniecība u.c.
    No Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas pasākumā piedalījās 8.a klases skolēni un 11.ti klases skolēni (paldies skolotājām Aļonai Deņisovai un Ievai Purmalei). Jauniešiem bija patiesa interese par piedāvātajām nozarēm, ar lielu aizrautību viņi  izmēģināja savus spēkus dažās no tām. Visi dalībnieki bija pārliecināti par tāda pasākuma lietderību un izteica cerību, ka tādi profesiju gadatirgi tiks organizēti arī turpmāk, lai palīdzētu skolu jaunatnei nekļūdīgi atrast ceļu uz savu īsto profesiju.