Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pirmskolnieku diena muzejā

  Mācību gada noslēgumā DVV topošie pirmklasnieki devās aizraujošā ceļojumā  uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai iepazītos ar muzeja telpām, izstāžu zālēm un tematisko izstādi , veltītu lellēm. Bērnībā katram cilvēkam bija vismīļākā mantiņa un bieži tā  bija lelle…
  Kādam autorlelle ir priekšmets kolekcionēšanai, kādam tā ir oriģināla lieta, lai izdaiļotu interjeru, bet vēl kādam tā ir iemīļota lelle vai rotaļlieta, ar kuru saistītas ļoti īpašas emocijas un asociācijas. Līdz ar to autorlelles piesaista gan bērnu, gan pieaugušo uzmanību. Mēneša laikā  Daugavpils muzejā ir iespēja apmeklēt autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildes  izstādi “Lelles dzimšanas diena”. Tajā skatāmas 112 autorlelles, kuras ir darinājuši 40 pašmāju un ārzemju leļļu meistari un mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Muzeja gida pavadījumā bērni iepazinās ar izstādes eksponātiem un izvēlējās lelli, kura visvairāk patika.
  Ceļojums turpinājās ar Daugavpils novada dabas ekspozīcijas aplūkošanu, bērniem bija iespēja redzēt daudzus retus un aizsargājamus augus, dzīvniekus, kas iekļauti Latvijas Sarkanajā grāmatā.
  Ar interesi mazie muzeja apmeklētāji izpētīja arī sadzīves priekšmetu izstādi – pagājušā gadsimta dzīvokļa interjeru.
  Muzeja apmeklējuma noslēgumā visus pārsteidza jautra darbošanās izstāžu zālē ”Pagātnes reveranss”, kur  tika pielaikotas dažādu laiku un modes virzienu elegantas dāmu  cepurītes un kungu hūtes.
  Ekskursijas laikā bērni un pieaugušie guva nenovērtējamas emocijas un atcerējās savu  laimīgo bērnību.
  Tieši tādi spilgti, izzinoši pasākumi rada neaizmirstamās bērnības atmiņas.
  Paldies Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam par saturiski un emocionāli bagāto piedāvājumu!