Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pirmskolas Lielā Talka 2024  TĪRI – ZAĻI – ILGI

             Lielā Talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.  Šogad Lielās Talkas vadmotīvs ir “tīri – zaļi – ilgi”!
  Atsaucoties Daugavpils pilsētas komunālās saimniecības pārvaldes aicinājumam arī mēs- Daugavpils  Valstspilsētas vidusskolas  mazie pirmsskolēni nolēmām piedalīties un ar savu mazo darbiņu padarīt Latviju tīrāku.
  Pirms talkas ar bērniem tika pārrunāts, cik svarīgi ir nepiegružot dabu, kā šķirot atkritumus. Bērni piekrita, ka ir jākopj  sava vide, lai pašiem būtu patīkami tajā uzturēties.
  Mazie talcinieki labprāt iesaistījās šajā pasākumā un vāca atkritumus zaļajā zonā pie Borisa un Gļeba katedrāles. Mazākie talcinieki kopā ar skolotājām mācījās savākt atkritumus un šķirot tos speciālās krāsainās kastītēs, kā arī kopā ar skolotājām sakopa pirmsskolas teritoriju, nojumes. Sadarbībā ar vecākiem tika izveidota arī tematiskā izstāde ,,Atkritumu otrā dzīve”, kurā varēja redzēt idejas otrreizējai materiālu pielietošanai.
  Bērniem bija gandarījums par paveikto darbu un viņi secināja – jo sakoptāka un tīrāka būs apkārtējā vide, jo labāk jutīsies katrs valsts iedzīvotājs.
  Centīsimies kopīgiem spēkiem sakopt un turpmāk negružot dabā!
  Sirsnīgi pateicamies mūsu talciniekiem par darbu!