Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pilsoniskās iniciatīvas pasākums par onkoloģisko slimību profilaksi

    Pilsoniskās iniciatīvas ietvaros 12.a klases skolēni Artjoms Fjodorovs un Jelizaveta Kuzņecova organizēja 9., 10. un 11. klašu skolēniem pasākumu par onkoloģiskajām slimībām. Pasākuma mērķis bija aktualizēt vēža slimību profilaksi DVV.

    Jelizavetas sajūtas par gatavošanos pilsoniskās iniciatīvas pasākumam: “Uzskatu, ka par vēzi un tā profilaksi pusaudžiem noteikti ir jāzina. Šī ir svarīga tēma, jo statistika liecina, ka mūsdienās tieši jaunā paaudze sāk saslimt ar tādām onkoloģiskajām slimībām kā: krūts vēzis, olnīcu vēzis un kuņģa vēzis. Mēs veicām aptauju starp 9. un 12. klasēm par onkoloģiju, kur mēs redzējām, ka pusaudži zina, kas tas ir, taču daudzi neievēro pareizu uzturu, smēķē un lieto alkoholu, tādējādi pakļaujot sevi saslimšanas riskam. Mūsu gala produkts ir plakāts, kurā ir visa nepieciešamā informācija par vēža slimību profilaksi, kas jāzina pusaudžiem un ne tikai. Prezentācijā mēs pastāstījām par šiem riska faktoriem, un pastāstījām skolēniem, kā iespējams novērst nelaimi un pasargāt sevi.”

    Artjoma viedoklis par notikušo pasākumu: “Mēs veicām prezentāciju trim klašu grupām. Tas bija satraucoši, bet es domāju, ka mēs tikām galā ar mūsu uzdevumu. Mēs pastāstījām par vēža veidiem, tā simptomiem un riska faktoriem. Tāpat pusaudžiem parādījām statistiku par saslimstību ar vēzi Eiropā, Latvijā un Daugavpilī par 2018., 2020. un 2022. gadu. Novērojām, ka tieši stāstot par statistiku, skolēni sāka uzmanīgāk mūsos klausīties, kā arī pauda savu viedokli. Tas dod mums cerību, ka skolēni ir sākuši saprast šīs slimības nopietnību. Mūsu pasākuma noslēgumā parādījām, kur var veikt profilaksi, kā arī ieteicām šo informāciju pastāstīt saviem vecākiem, lai pasargātu ne tikai sevi, bet arī viņus. Tāpat novadījām nelielu spēli, kur skolēni varēja pārbaudīt, cik uzmanīgi viņi klausījās, un daudzi atbildēja pareizi, kas mūs iepriecināja. Gribam pateikt paldies Ilmai Petrovai, Renatai Repinai par iespēju rīkot prezentācijas, paldies arī 9. un 12. klašu skolēniem par atbildēm aptaujā un 9., 10. un 11. klašu izglītojamiem par to, ka uzmanīgi klausījās mūs!”