Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pedagogi mācās par mākslīgā intelekta lomu klasē

    Mākslīgais intelekts (MI) kļūst aizvien ikdienišķāka parādība mūsdienās. To izmanto dažādās jomās, sākot no sejas atpazīšanas viedtālruņos līdz pat jaunu medikamentu izstrādei. Tas ietekmē arī izglītības sistēmu. 

    Barselonā (Spānija) no 25.03. līdz 29.03.2024. Erasmus+ projekta ietvaros Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolotājas Inese Ivana un Dace Zarāne-Jemeļjanova apguva kursa “Mākslīgais intelekts (MI) klasē” /Artificial Intelligence (AI) in the Classroom/ programmu. 

    Kursu  ietvaros tika diskutēts par MI un tā lomu izglītībā, bija iespēja piedalīties gan ētikas apsvērumu un privātuma jautājumu apspriešanā, gan diskusijās par mākslīgo intelektu un stratēģijām atbildīgai MI izmantošanai. Kursu pasniedzēja nedēļas garumā dalībniekus no Latvijas, Vācijas, Austrijas un Grieķijas iepazīstināja ar dažādiem MI rīkiem, rādot to praktiskās iespējas izmantošanai mācību procesā klasē, lai, piemēram, personalizētu mācību procesu, kas palīdzētu skolēniem mācīties ātrāk un saprotamāk, kā arī atvieglotu skolotāju darbu, sniedzot papildus iespējas un resursus, piem., ģenerētu attēlus vai pat video, norādot nepieciešamos atslēgvārdus. Kursu beigās dalībnieki pilnveidoja savas prasmes un izveidoja prezentāciju kādai no savām mācību stundām, izmantojot dažādos MI rīkus, kurus iepazina nedēļas laikā.

    Kursu dalībnieki dalījās ar savu pieredzi MI rīku izmantošanā mācību procesā un tika dibināti tālākās profesionālās sadarbības kontakti. Nedēļas garumā bija iespēja arī iepazīt Barselonas aktīvo dzīvesveidu, arhitektūru un mākslu.

    Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas Erasmus + KA101 projekts „Kompetents skolotājs – skolas  attīstības pamats III”, NR 2023-1-LV01-KA121-SCH-000138745  (Competent teacher – the foundation for school development III) līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra.