Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pēc spilgtiem iespaidiem uz Siguldu

    17.oktobrī 7. a klase kopā ar skolotāju Regīnu devās ekskursijā uz Siguldu. Jau pa ceļam nevarēja atraut skatienu no loga – rudenīgā Latvijas ainava priecēja acis visa ceļa garumā.
           Pirmā vieta, ko apskatījām, bija Siguldas bobsleja un kamaniņu trase, kas ir starptautiskās klases trase ar mākslīgā ledus segumu. Trase ir uzbūvēta 1986. gadā, tajā ir 16 virāžas, tā ir piemērota bobsleja, kamaniņu sporta un skeletona sacensību un treniņu rīkošanai. Katru sezonu šeit notiek starptautiska un valsts mēroga sacensības. Šajā trasē ir uzauguši mūsu valsts olimpiskie čempioni. Ekskursijas laikā varējām paskatīties, kā trenējas sportisti.
             Nākamā pietura bija Turaidas pils muzejrezervāts, kur kopā ar gidu iepazinām Tautasdziesmu parku, viduslaiku pili, baznīcu, muižas saimnieciskās apbūves centru, lībiešu kultūras mantojumu un dabas takas. Daudzas lietas bija pazīstamas un saprotamas jau no vēstures stundām, kad mācījāmies par viduslaikiem un par Livoniju.
             Visiem ļoti patika skats uz Siguldu un Gaujas senleju no Turaidas torņa augstākā punkta.
             Ekskursija bija ļoti interesanta, jo vēlreiz pārliecinājāmies, cik skaista un interesanta zeme ir mūsu Latvija. Sapratām, ka tādas ārpusklases aktivitātes saliedē mūs kā klases kolektīvu un tas ir kolosāli!