Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pēc brīnumiem uz AHHAA

  Ja vēlies pārsteigt sevi, tad brauc  ar savu klasi uz Zinātnes centru AHHAA!
             13. oktobrī 8.b  un 9. klašu skolēni kopā ar skolotājiem un vecākiem apmeklējalielāko zinātnes centru Igaunijā un Baltijas valstīs. Tas atrodas Tartu pilsētā. Zinātnes centra AHHAA mērķis ir popularizēt zinātni un tehnoloģijas, veicināt sabiedrības interesi un izpratni par zinātni.  
               AHHAA centrā skolēniem bija iespēja apskatīt dažādas ekspozīcijas.
  Piemēram, tehnoloģiju zāli, kur eksponāti atklāj tehnoloģiskos sasniegumus, kas tiek izmantoti ikdienā. Zāles 2.stāva balkonā atrodas anatomijas kolekcija, kas pieder Tartu Universitātes Medicīnas fakultātei.
                Dabas zāles eksponāti palīdzēja saprast bioloģijas, fizikas, ģeogrāfijas un materiālu zinātnes likumus. Skolēniem bija iespēja redzēt zivis no Sarkanās jūras, novērot cālēnu šķilšanos procesu vai kā 20 000 skudras organizē savu dzīvi milzīgā skudru pūznī.
              Zinātnes teātrī AHHAA notiek priekšnesumi, kuri tiek iedalīti dažādās kategorijās (fizika, ķīmija, gaiss, drošība un veselība). Diemžēl,  mūsu apmeklējuma laikā tas bija slēgts.
             Pats interesantākais AHHAA centrā ir tas ,ka lielāka daļa izstāžu veidotas pēc principa “izmēģini pats”. Tas nozīmē, ka jūs visu varat izjust, pamēģināt, pataustīt. Ja ir vēlēšanās, tad arī varat patstāvīgi veikt eksperimentus vai piedalīties tajos.
              Visiem brauciena dalībniekiem tika piedāvāta aizraujoša ekskursija pa  vēsturisko pilsētas centru gida pavadījumā, kuras laikā varējām apskatīt skaisto pilsētas arhitektūru, kur vēsturisko pilsētas apbūvi papildina mūsdienu celtnes.