Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pagātnes spēks šodienas drošībai

    Noslēdzot patriotisma mēnesi, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas 11.b klases skolēni Margarita Lakotko un Sandris Latiškevičs kopā ar vēstures un sociālo zinātņu skolotāju Ievu Purmali 02.12.2023. apmeklēja projekta “Esi līderis” konkursa “Pagātnes spēks šodienas drošībai” apbalvošanas pasākumu, kas norisinājās  Latvijas Kara muzejā. Konkursa mērķis bija  aicināt skolēnus iepazīties ar Latvijas vēsturē zināmajiem jauniešu darbiem, kas rosina un iedvesmo līdzdarboties valsts drošības un aizsardzības stiprināšanā šodien, veidot jauniešiem izpratni par to, kā sabiedrība ar savu rīcību var ietekmēt politiskos procesus valstī un reģionā, kā arī veicināt vēstures zināšanu nostiprināšanu.
    Konkurss norisinājās divās kārtās, sākotnēji iesūtot pašu izpētes darbu, bet pusfinālā veidojot informatīvu plakātu par savu izpētes jautājumu.
    Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolēnu izveidotās komandas “Ezeri”  darbs par Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem Johanu Stenderu un Jāni Indānu iekļuva pusfinālā starp 14 labākajām komandām un izcīnīja skatītāju simpātiju balvu.
    Paldies Margaritai, Sandrim un skolotājai Ievai par ieguldīto darbu!
    Paldies visiem komandas “Ezeri” atbalstītājiem!