Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Pa valodu stacijām  Eiropas Valodu dienā

    26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena, īpašu uzmanību pievēršot valodu daudzveidībai un to apguvei. Cienot valodu kā saziņas vai informācijas līdzekli, kultūrmantojuma sastāvdaļu, nacionālās literatūras izteiksmes līdzekli un tiltu starp paaudzēm, pedagogu komanda piedāvāja 8.-9.klašu izglītojamajiem spēli “Pa valodu stacijām”. Katrā no sešām stacijām spēles dalībnieki atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un pildīja aizraujošus uzdevumus, iedziļinoties latviešu, latgaliešu, angļu un franču valodas noslēpumos. Skolēniem nācās atšifrēt attēlos paslēptās tautas gudrības. Spēlētāji pārbaudīja, vai prot nosaukt visas valodas, kurās runā Eiropas valstīs, kā arī rakstīja novēlējumus skolasbiedriem un skolotājiem dažādās valodās, izmantojot IT iespējas. Aizraujoša latgaliešu valodas saprašanas pārbaude tika noorganizēta stacijā “Latgaliešu REPS”.
    Skolēniem un skolotājiem bija iespēja neformālā vidē un veidā papildināt savas zināšanas par Eiropas valstu valodu daudzveidību, skanējumu, izmantošanu, kā arī izbaudīt stilizētu valodas pasākumu, kurā integrēti ģeogrāfijas, folkloras, novadmācības, vēstures un datorikas elementi.
    Pasākumu organizēja latviešu valodas skolotāja Natālija Mihailova, kurai palīdzēja angļu valodas skolotāja Anastasija Šablinska, franču valodas skolotāja Valentina Lavrena, sociālo zinību skolotāja un latgaliešu valodas pratēja Ilma Petrova, ģeogrāfijas skolotāja Ināra Jasvina, logopēde Marina Halimone.