Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Otrklasnieki izzina novada vēsturi

    14. maijā 2.d un 2.e klases skolēni kopā ar skolotāju Aiju un skolotāju Nataļju devās izglītojošā ekskursijā uz Jēkabpili. Skolēni iepazinās ar Krustpils pili. Muzeja darbiniece ļoti interesanti stāstīja par pils iemītnieku dzīvi senajos laikos, parādīja guvernantes un kalpotāju istabas. Skolēni centās atminēt dažādu seno laiku sadzīves priekšmetu pielietojumu. Pils torņa apskate bija noslēdzošais ekskursijas posms, kur visiem aizrāvās elpa – tur skolēni varēja redzēt pilsētu no putna lidojuma.  
    Pēc ekskursijas bērni apmeklēja darbnīcu “Gaisma pašu rokām”, kur viņiem bija iespēja izmēģināt roku sveču izgatavošanā. Tālāk ceļš veda uz “Sēļu sētu”, tur skolēni iepazinās ar senajām Augšzemes lauku būvēm: dzīvojamo māju, klēti, vējdzirnavām, kalvi un pirti. Interesanti un nepazīstami šķita daudzi senie sadzīves priekšmeti. Pēc tam bērni iejutās seno laiku zemnieku lomā – paši kūla sviestu. Nodarbības beigās visi kopā dzēra smaržīgu zāļu tēju un ēda maizi ar pašu kulto sviestu.
    Šī diena bija piepildīta ar jaunām prasmēm, noderīgām zināšanām par mūsu novada vēsturi un pozitīvām emocijām, kas gūtas kopā ar klasesbiedriem.