Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Olimpiskā diena 2024

    Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, kas tiek organizēts par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai. Pasaulē Olimpisko dienu svin 23.jūnijā, bet Latvijā Olimpiskā diena tiek svinēta piektdienā, kas ir tuvāk 23.aprīlim – Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai. Olimpiskā diena ir pasaulē zināma kustība, lai popularizētu olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību un cieņu.

    26.aprīlī, atzīmējot Latvijas Olimpiskās komitejas 102.dzimšanas dienu, atbalstot aktīvu dzīvesveidu un apstiprinot “Veselību veicinošas izglītības iestādes” statusu, mūsu skola piedalījās Olimpiskās dienas 2024 aktivitātēs. Pavasara saules stariem un dueta ZeBrene un Markus Riva dziesmas “Diskutē vēl” iedvesmotie 9.b klases sportisti atklāja Olimpisko dienu ar Kopējo rīta rosmi, demonstrējot sporta vingrinājumu kompleksu sākumskolas skolēniem un viņu pedagogiem. “Kaut katru rītu sāktu tik jautri!” atzīstas 3.klases skolēni.

    Savukārt klases stundas laikā ikviens 1.-11.klases skolēns varēja stiprināt prasmes basketbola spēlē par godu Latvijas sapņu komandai 2024, kura Pasaules kausa finālturnīrā izcīnīja 5. vietu. Kopvērtējumā skolēni veica 386 trāpīgus metienus, bet veiksmīgākā un veiklākā tika atzīta 4.b klase!