Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Nozares profesionālis vada stundu ķīmijas padziļinātajā kursā

    Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā viesojās ķīmiķis, tehnologs, pedagogs un metodiķis – Andrejs Zaičenko. Andrejs ne tikai māca, bet arī mācās pats. Pēc maģistra grāda ķīmijas tehnoloģijās un pedagoģijā ar vidējās izglītības ģeogrāfijas un ķīmijas skolotāja kvalifikācijas iegūšanas viņš turpina studijas doktorantūrā Prāgas Kārļa Universitātē, lai iegūtu doktora grādu pedagoģijā. Andrejam ir ļoti plaša pieredze – pēc laboranta amata Latvijas Organiskās Sintēzes Institūtā viņš piedalījās Biogāzes staciju būvniecībā kā tehnologs, pasniedza ķīmiju un dabaszinības vienā no Daugavpils vidusskolām un strādāja kā izglītības eksperts un mācību programmas vadītājs Oconee Fall Line koledžā Dublinā (ASV). Šobrīd Andrejs ieņem digitālo mācību materiālu redaktora amatu vienā no tiešsaistes izglītības platformām, kur viņš nodarbojas ar skolas programmas mācību materiālu izstrādi, kā arī pasniedz lekcijas vienā no Latvijas augstskolām. Turklāt Andrejam ir vairākas metodiskās izstrādnes un raksti, kā arī viņš piedalījās un turpina piedalīties dažādos profesionālās pilnveides pasākumos.
    Andrejs viesojās pie 12.a klases, kurai novadīja stundu padziļinātajā ķīmijas kursā. Andrejs izstāstīja, ko nozīmē būt par ķīmiķi, kādas zināšanas un īpašības ir nepieciešamas, lai kļūtu par ķīmiķi. Viesis sniedza ieskatu ķīmijas un farmācijas nozarē, izstāstot, kā tika atklātas dažādas zāles, kā notiek zāļu tapšanas process, kādi farmācijas uzņēmumi ir Latvijā, kā arī sniedza padomus par to, kam ir jāpievērš uzmanība, izvēloties ar ķīmiju saistītu profesiju. Papildus tam Andrejs novadīja stundu 11.ti klases skolēniem, kuriem sniedza informāciju par atkritumu jautājumu Latvijā un pasaulē, atkritumu jautājuma problēmu un tās risināšanas iespējām, atkritumu pārstrādi. Andrejs vidusskolēniem sagatavoja interesantu uzdevumu-viktorīnu, kur jauniešiem vajadzēja atbildēt uz sagatavotiem jautājumiem tēmas ietvaros. Izmantojot digitālos rīkus, skolēni sniedza atbildes un izmantoja iespējas sniegt atgriezenisko saiti par problēmas risināšanas iespējām. Pēc viktorīnas uzvarētājs tika apbalvots.
    Andrejs  ne tikai padalījās ar zināšanām, bet arī sniedza praktiskus padomus, lai interesenti varētu veidot karjeru šajā jomā.
    Paldies Andrejam par veltīto laiku un par skolēniem sniegto kvalitatīvi sagatavoto un lietderīgo informāciju!
    Tikšanos organizēja pedagogs-karjeras konsultants Kristīna Smane.