Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

“Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpilī

    17. maijā Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls 5. klašu skolēniem. Konkursā sapulcējās desmit skolu posma uzvarētāji no dažādām pilsētas skolām, kuriem patīk lasīt, emocionāli izpausties un attēlot varoņu dialogus lomās.
    Sacensību mērķis bija rosināt skolēnus izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Tās ir daudzpakāpju sacensības, kas vispirms notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, pēc tam reģionā un noslēgumā – valsts finālā.
    Svinīgā atmosfērā, sēžot uz improvizēta troņa, katrs dalībnieks ar izteiksmi lasīja savu fragmentu no paša izvēlētas grāmatas. Mūsu skolu pārstāvēja 5.d klases skolniece Evelina Klimenkova. Viņa izlasīja fragmentu no Ilzes Skrastiņas grāmatas “Lieliskā dzīve bez Zoom”. Evelina ieguva nomināciju “Noslēpumainākais lasītājs” un saņēma diplomu, veicināšanas balvas, kā arī daudz pozitīvu emociju. Paldies skolotājai Aļonai Deņisovai, bibliotekārei Viktorijai Gordeņai par atbalstu, pasākuma organizatoriem, žūrijai un visiem dalībniekiem par interesanto sacensību, kas pierādīja, ka lasīšana sagādā prieku!