Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

“Mirdzumiņa” bērni apciemo Latgales Zoodārzu

    Saulainajā 22.maija dienā DVV pirmskolas programmas vecākā grupa “Mirdzumiņš” devās aizraujošā ekskursijā uz Latgales Zoodārzu. Maija mēnesī grupa kopā ar tās skolotājām pēta un izzina kukaiņus, tāpēc tika nolemts apciemot mūsu pilsētā esošo Latgales Zoodārzu, lai tuvāk apskatītu dažus no kukaiņiem, kā arī iepazītos ar citiem zoodārza iemītniekiem.
    Aizraujošās ekskursijas gaitā tās dalībnieki redzēja un izpētīja prusakus, kamenes, skudras, uzzināja par to dzīvi savvaļā. Pēc tam jaunie ekskursanti tika iepazīstināti ar eksotiskiem dzīvniekiem: surikātiem, krokodilu, hameleoniem, bruņurupučiem, dažādām čūskām, bruņnesi, skaļajiem un krāšņajiem papagaiļiem un daudziem citiem savvaļas dzīvniekiem. Īpašs pārsteigums bija zoodārza tualetes telpa, kurā ir liels akvārijs ar   jūras iemītniekiem. Uz visām telpas sienām ir attēlota ūdens aprite dabā, kas ir viegli saprotama visiem mazajiem un lielajiem pirmskolēniem.
    Pēc zoodārza apmeklējuma bērniem izveidojās izpratne par dzīvnieku, kukaiņu un zemūdens pasauli, tuvumā vērojot un iepazīstot dažādos dzīvniekus.  Pirmskolēniem atļāva pat pieskarties dažiem  dzīvniekiem, izpētīt to ādu un ķermeni.
    Savām acīm redzētais un piedzīvotais uz ilgu laiku paliks mazo zoodārza apmeklētāju atmiņā, veidos bērnos saudzīgu attieksmi pret dzīvniekiem, attīstīs atbildības sajūtu un sapratni par cilvēka lomu dzīvās dabas saglabāšanā un aizsardzībā.