Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Meteņu tradīciju izzināšana

  Viza viza kamaniņas
  Metenīša vakarā;
  Tā vizēja liniņam
  Zelta poga galiņā.
  Pilnveidojot zināšanas par latviešu gadskārtu svētkiem un tradīcijām, 5.-7.klašu izglītojamie piedalījās nodarbībā, kas tika veltīta Meteņiem – senlatviešu svinamajai dienai, kas ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem. Skolēni pārbaudīja ne tikai zināšanas par Meteņu nozīmi un tradīcijām, bet arī novērtēja, cik paši ir uzmanīgi, sekojot līdzi informācijai monitorā skolas 1.stāva foajē.
  Strādājot pāros, izglītojamie pildīja četrus radošos uzdevumus: rediģēja tekstu par Meteņu izdarībām un ēdieniem, sacerēja tautasdziesmu turpinājumu, minēja mīklas, atšifrēja ticējumus un pareģoja pavasara un vasaras laika apstākļus. Neaizmirsa arī par to, ka pavasara gaidīšanas svētku dienā obligāti ir jāpriecājas un jāsmejas, jo latviešu tautas ticējums vēsta: “Ja bērni priecīgi šajā dienā, tad izdosies arī viss gads līdz nākamajiem Meteņiem.”
  Paldies par informācijas integrēšanu mācību procesā latviešu valodas, ģeogrāfijas, audzināšanas stundā skolotājām Ingai Capānei, Aleksandrai Laudiņai, Oksanai Ostrovskai un Svetlanai Jevstifejevai!