Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Maize – tradīciju un kultūras simbols

  Īstu latvieti nekas nespēj raksturot labāk par rudzu maizes klaipu. Maize simbolizē cilvēka pārticību visā pasaulē, taču latviešiem tā ir arī tradīciju un kultūras simbols.
   Tieši tāpēc 4.a un 4.c klases skolēni, latviešu valodas stundās apgūstot tēmu “Maizes valoda”, ne tikai meklēja, rakstīja, noformēja un iemācījās ticējumus, parunas un tautasdziesmas par maizi, bet arī praktiski iepazinās ar daudzveidīgo maizes klāstu, lai nostiprinātu stundās iegūtās zināšanas un izprastu, kāpēc latviešiem maize ir tik svarīga.
  25. un 30. janvārī notika maizes degustācijas. Skolēni kopā ar skolotājām Ingu un Aleksandru prezentēja un degustēja dažādus maizes veidus. Kopā tika nogaršota rudzu maize, baltmaize, sēklu maize, ciabatta, maizes nūjiņas, grauzdiņi, maize ar dažādiem dārzeņiem un augļiem no visdažādākajiem Latvijas ražotājiem. Bērni atnesa nogaršot arī mājās izceptu maizi.
  Lai maize būtu vēl gardāka, uz galda bija arī medus, ievārījums, sviests, siers un tēja.
  Skolēni pastāstīja par saviem izvēlētajiem maizes klaipiem, maizes ēšanas tradīcijām ģimenē. Vēlāk izvēlējās arī TOP-3 garšīgākos maizes veidus.
  Skolēni kopā ar skolotājām secināja, ka latviešiem maize svarīga arī mūsdienās, kā arī to, ka pret maizi jāizturas ar īpašu cieņu.
  Īsts latvietis bez kārtīgas rupjmaizes nevar dzīvot! Cienīsim un saglabāsim senču tradīcijas arī turpmāk!