Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Mācīties var ar prieku

    Novembra izskaņā valsts svētku noskaņā DVV pirmsskolas vecuma audzēkņi izzināja Latviju un dzimto pilsētu Daugavpili no visiem skatu  punktiem.
    5-6 gadus veciem bērniem tika organizēts mācību/izzinošo ekskursiju cikls, lai dažādotu mācību procesu, attīstītu sociālās prasmes  un dabiskos apstākļos iepazītos ar  skolas ēkām un dzimtās pilsētas nozīmīgām vietām. Bērni apmeklēja gan Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas ēkas, gan Daugavpils Kultūras pili, gan Daugavpils Tradīciju māju, gan Māla mākslas centru, gan Daugavpils Inovāciju centru.
                Tradīciju māja izvietojusies Daugavpils Latviešu biedrības vēsturiskajā atrašanās vietā – Daugavpils Vienības namā. Tas nav muzejs, tā ir kultūrtelpa, kur tiek krātas un popularizētas tradicionālās kultūras vērtības. Tradīciju mājā, praktiski darbojoties, var izzināt latviešu tautas tradīcijas. Šoreiz mazajiem apmeklētājiem bija iespēja “izbaudīt latviešu tautas rotaļu un spēļu garšu”. Mūzikas skolotāja Baiba iemācīja bērnus spēlēt dažādas tautas rotaļas: ,,Es eju ar ābolu maisu…” , ,,Kripata-Krapata”, ,,Paradīzes vārti “, ,,Ir jau visi Mārtiņbērni…”. Kad tika izspēlētas visas rotaļas, notika balsošana par vismīļāko rotaļu šodien.
    Bērniem atmiņā paliks kopā būšanas un atklājuma prieks.