Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Lielais Indriķis – animācijas filma

  1.– 4.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties aizraujošu, jautru un pamācošu animācijas filmu “Lielais Indriķis”, kas neparastā veidā stāsta par Latvijas vēstures notikumiem.

  Skolēni un skolotāji novērtēja filmas autoru darbu un tajā atainotās cilvēciskās vērtības.

  Ļoti patika filma, visi nepārtraukti koncentrēja uzmanību uz filmas varoņu izskatu, jo zināja, ka pašiem būs jāveido no plastilīna. Tā kā šī vecuma skolēniem veidošanas uzdevumi sagādā prieku, tad uzdevums bija atbilstošs viņu vecumam. Visi ar prieku veidoja mīļākos filmas varoņus un klasē sarīkojām izstādi. (Inese)

  Lieliska iespēja popularizēt interesi par latviešu kinofilmām un iepazīstināt skolēnus ar Latvijas kino vērtībām. (Valentīna)

  *1.klašu skolēnu atsauksmes:

  Lai uzvarētu labais ir daudz jāpapūlas. Senos laikos un tagad ir karavīri un kaujas. Lielais Indriķis ir liels drosminieks.

  Man ļoti patika labie pīrāgi un sliktie arī, jo smīdināja.

  Man patika, ka Indriķis iemīlējās.

  Skolotāja, paskatīsimies vēl reizīti!

  *2. klašu skolēnu atsauksmes:

  Man patika, ka viņi bija draudzīgi kā liela ģimene. Man nepatika, ka viņi meta bultas ar uguni.

  Man ļoti patika, kad viņi strīdējās par govi un kā viņi tirgojās. Man ļoti patika, ka varoņi bija izveidoti no plastilīna, ļoti skaisti.

  Man nepatika tas, ka tur bija cīņas un visi karoja. Bet forši, ka labais vienmēr uzvar.

  Filmas beigās es biju priecīga, ka galvenie varoņi visi bija kopā.

  Šodien mēs skatījāmies ar klasi multfilmu “Lielais Indriķis”. Man ļoti patika kā viņš atbrīvoja savus draugus. Man nepatika, ka viņš sevi nodēvēja par pīrāgu karali.

  *4. klašu skolēnu atsauksmes:

  Violeta: Man ļoti patika multfilma “Lielais Indriķis”, jo tā ir skaista, laba, interesanta, pamācoša. Multfilma māca palīdzēt citiem, tad arī citi palīdzēs tev. Svarīgi neaizmirst savas dzimtās mājas un cilvēkus, kas tevi mīl!

  Dominiks: Visvairāk multfilmā “Lielais Indriķis” man patika dabas skati un dekorācijas, jo tās bija skaistas, neparastas. Multfilmas laikā es aizdomājos par daudzām vērtībām- par draudzību, mērķtiecību, atbildību, drosmi.

  Rihards: Multfilma “Lielais Indriķis” ir patriotiska, jo tā māca mīlēt savu dzimto zemi un cilvēkus.

  Davids: Es skatījos multfilmu “Lielais Indriķis”. Lielais Indriķis ir brangs speķa pīrāgs, kurš nolēmis atgriezties dzimtenē. Multfilma stāsta par to, ka Baltaines zemē iebrūk pel-meņi, čebureki un šašliki. Tā ir multfilma par patriotismu un mīlestību. Man patika šī multfilma, jo tur bija daudz smieklīgu momentu. Man liekas, ka galvenā doma multfilmā, ka arī maza tauta var uzvarēt ienaidniekus.