Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Lielā talka 2023

    Šī gada 21.aprīlī, atbalstot un turpinot brīvprātīgo kustību, mūsu skolas audzēkņi aktīvi iesaistījās Lielajā Talkā, kura 2023.gada 22.aprīlī Latvijā notika nu jau 16. reizi. Šoreiz, turpinot skolas tradīcijas, 7.ab klases palīdzēja sakopt Daugavpils Pensionāru sociālās apkalpošanas centra kapu teritoriju,  8.abc klašu audzēkņi sakopa Neredzīgo biedrības ciemata teritoriju, 9.d un 10.b klase devās talkot vienā no pilsētas iedzīvotāju iecienītākajām atpūtas vietām – Ruģeļu ūdenskrātuves teritorijā, kā arī Križu meža teritorijā, kur centīgi strādāja 9.c klase.

    Visiem talkas dalībniekiem bija labs garastāvoklis un šo laiku viņi pavadīja lietderīgi, ar lielu prieku talkojot svaigā gaisā. Pēc talkas beigām, sarunās ar skolēniem noskaidrojās, ka, neskatoties uz to, ka pēc ziemas teritorija bija diezgan netīra un piesārņota ar sadzīves atkritumiem, jauniešiem ir vēlme arī turpmāk piedalīties līdzīgās aktivitātēs, lai padarītu apkārtējo vidi daudz tīrāku un sakoptāku, lai turpinātu brīvprātīgo darba tradīcijas. Kā atzina skolotājas, viņām bija patiess prieks kopā ar skolēniem piedalīties talkā, jo tāda veida pasākumi jauniešiem ļauj ar savām rokām rūpēties par savu valsti, par savu dzimto pilsētu, kurā viņi dzīvo un mācās.  Māca jauniešiem būt atbildīgiem par savu dzīvesvidi.

    Šādas aktivitātes veido skolēnu attieksmi pret savu valsti un pilsētu, saliedē klases un skolas kolektīvu. Tā ir laba iespēja visiem mūsu sabiedrības locekļiem dot savu ieguldījumu gan lokālas, gan globālas problēmas risināšanā – apkārtējās vides sakopšanā.

    Liels paldies visiem skolēniem un skolotājām, kas piedalījās Lielajā Talkā!