Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Krāsu-rakstu meistarklase Dažādība vieno

    23.maijā IAC projekta “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” ietvaros notika pasākums 4. un 5. klašu skolēniem “Krāsu – rakstu meistarklase “Dažādība vieno””, kur jauniešiem bija iespēja uzzināt par tautībām, kas dzīvo pilsētā, par to tradicionālajiem ornamentiem, krāsām, vēsturi un interesantiem stāstiem, lai klasē savstarpēji dalītos ar uzzināto un sarunātos par vienojošo.

    4., 5. klašu skolēni skolas aktu zālē satikās ar Daugavpils latviešu, poļu, ukraiņu, vācu, tatāru, krievu, lietuviešu un ebreju kultūras biedrību pārstāvjiem, kuri katras klases pārstāvjiem pastāstīja par savu biedrību, par savas tautas nacionālajām krāsām un rakstiem, demonstrēja līdzi paņemtos raksturīgos simbolus. Katra klase, sadaloties astoņās grupiņās, uzreiz satikās ar visiem uzaicinātajiem viesiem. Nostiprinot dzirdēto, skolēni krāsoja vienu Ausekļa šablona stara pusīti, uz kuras bija iezīmēts kāds nacionālais raksts. Beidzoties tikšanos ciklam, pie katras biedrības bija ar šīs tautas tradicionālajiem rakstiem un krāsām izkrāsots Ausekļa šablons, bet katra klase saņēma dāvanā “mazo” Auseklīti, kur katra stara pusīte simbolizēja dažādas Daugavpilī dzīvojošas tautības. Skolēni saņēma uzdevumu – klases stundā pastāstīt pārējiem klasesbiedriem par to kultūras biedrību, ar kuru tikās meistarklases laikā. Pabeidzot kultūru daudzveidības apli, katra klase fotografējās, pirms tam ar sajūsmu pacienājoties no “Daudzveidības akvārija”.

    *Skolas interešu izglītības programmas “Fotopulciņš” dalībnieki kuplināja pasākumu ar fotoizstādi “Dažādība ap mums”, kas demonstrēja skolēnu redzējumu par dažādības tēmu, cik tā ir neviennozīmīga, sastopama ik uz soļa un visdažādākajās izpausmēs.

    Pasākums tiek organizēts IAC projekta “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē”, to finansē Islande, Lihtenšteina, Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.