Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Karjeras nedēļas daudzveidīgās norises DVV

  Pagājušajā nedēļā Daugavpilī norisinājās Karjeras nedēļa “Mans prasmju portfelis”. Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolēniem bija iespēja piedalīties gan pilsētas pasākumos, gan arī skolas piedāvātajās aktivitātēs.
        Tika sagatavotas tematiskas klases stundas, karjeras tematika tika integrēta mācību stundās. Sākumskola krāsoja un aizpildīja prasmju portfeļus, latviešu valodas stundās klausījās un atpazina profesijas pēc apraksta, vizuālajā mākslā zīmēja savu nākotnes profesiju, bet dizaina stundās veidoja aplikāciju par savu mīļāko profesiju, klasēs tika veidota profesiju attēlu un tēlu izstāde. Sākumskolas skolēni pavadīja Karjeras nedēļu ļoti radoši.
        Pamatskolas 4.-6.klašu skolēni pētīja mājas lapu parprof.lv, kur spēles veidā varēja apskatīt dažādas profesijas, kā arī papētīt īpašības, kas ir nepieciešamas katrai no aprakstītajām profesijām.
       7.-9. klašu skolēni praktizējās savu prasmju un talantu aprakstīšanā, pēc šī apraksta pārējiem skolēniem vajadzēja padomāt un piedāvāt profesijas, kas atbilsts šim aprakstam.
      Vidusskolēniem bija iespēja iedomāties profesiju, kādā viņi gribētu strādāt, un bija jāsagatavo prezentācija par sevi, nenosaucot profesiju, bet klasesbiedriem, dzirdot prezentāciju, vajadzēja atminēt profesiju – tādējādi skolēni gan apdomāja profesijas, gan pilnveidoja savas uzstāšanās prasmes. Papildus skolēniem bija iespēja noklausīties skolotāju sagatavotās prezentācijas par dažādām profesijām, piemēram, ugunsdzēsēju un glābšanas dienestu.
       Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas vidusskolēni piedalījās pilsētas piedāvātajos pasākumos, piemēram, BJC “Jaunība” organizētajā pasākumā “Izvēlies, ko vēlies!”, skolēni varēja arī izmēģināt savas spējas Latvijas IT eksāmenā, kā arī skolas komanda piedalījās Pilsētas karjeras spēlē, kas aizrāva skolēnus ar saviem uzdevumiem. Karjeras nedēļas laikā skolā viesojās “Start(it)” pārstāve, kas izstāstīja skolēniem par darbu IT sfērā, kā arī Latvijas Universitātes vēstneši, kas izstāstīja par augstskolas programmām un studēšanas iespējām.
       KN laikā Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolēni gan atcerējās jau apgūtās prasmes, gan arī apguva jaunas. Var teikt, ka nedēļa bija piepildīta ar radošumu un jaunu informāciju par karjeras izvēles iespējām.