Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Karjeras izvēle – iepazīstam DU

  06.11.2023. Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas 12.bv klases skolēni devās ciemos uz Daugavpils Universitāti, kur viņus mīļi sagaidīja humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes (HSZF) dekāne Dr. paed. Mārīte Kravale-Pauliņa un vadošā pētniece Dr. philol. Ilze Kačāne, kas arī izstāstīja skolēniem par studiju iespējām universitātē, sniedza lietderīgus padomus karjeras izvēlē, atbildēja uz skolēnus interesējošiem jautājumiem, kā arī sniedza mudinošu atbalstu izglītības jautājumos.
  Tuvāk iepazīstot DU piedāvātās izglītības iespējas, skolēni apmeklēja vairākas specifiskas laboratorijas:
  – parazitoloģijas un histoloģijas laboratoriju, kas nodarbojas ar savvaļas dzīvnieku izmeklēšanu uz sarkocistozes un trihinelozes ierosinātājiem, mājdzīvnieku un savvaļas dzīvnieku izmeklēšanu, izmantojot koproloģiskās metodes, kā arī Latvijas saldūdens zivju pilnu parazitoloģisko izmeklēšanu;
  – laboratoriju, kura strādā ar lāzeriem un robotiem, kur skolēniem bija iespēja apskatīt lielo lāzeri, kā arī robotu, kurš prot atlasīt domino kauliņus pēc pāra un nepāra skaitļiem, papildus varēja izpētīt hologrammu stendu;
  – skolēniem bija iespēja arī iejusties astronoma lomā un kartē pēc noteikta laika noteikt zvaigznājus, kurus var redzēt debesīs.
  Liels paldies Daugavpils Universitātei par tik izsmeļošu un rosinošu pasākumu, kas noteikti palīdzēs jauniešiem izlemt, kur spert savu nākamo izglītības soli.