Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Kā rodas ūdens krānos?

    Katram no mums ir dzimšanas diena. Tā ir diena, kad mēs piedzimām. Bet, vai kāds no jums zina, kad ir ūdens dzimšanas diena? Iedomājieties, arī ūdenim ir sava dzimšanas diena, un tā ir 22. martā, kad ir Pasaules ūdens diena!
    Par godu Pasaules ūdens dienai un mēneša tēmas ietvaros “Ūdens – mūsu bagātība” Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas mazie audzēkņi devās ekskursijā uz SIA “Daugavpils ūdens”, lai uzzinātu, kā tad rodas ūdens mūsu krānos.
    Ekskursijas vadītāja aicināja bērnus piedalīties eksperimentos un uzzināt, kāds ūdens ir pēc garšas, krāsas, vai tam ir smarža. Bērni ar prieku iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs. Pirmsskolnieki uzzināja, ka ūdenim nav īpašas garšas, ka tas ir bezkrāsains un tam nav formas. Veicot eksperimentus, bērni uzzināja par ūdens agregātstāvokļiem – ciets, šķidrs un gāzveida. Bērniem ļoti patika eksperiments ar verdošo ūdeni tējkannā un spoguli, kur uz spoguļa tika parādīts, kā no gāzveida stāvokļa ūdens pārvēršas atpakaļ šķidrā veidā.
    Bērni uzzināja, ka lielāko daļu mūsu zemeslodes klāj ūdens, bet tikai nelielu daļu no tā, t.i.1% , mēs drīkstam lietot uzturā. Bērniem tika pastāstīts, kā tiek attīrīts ūdens, kā arī praktiski demonstrēja smilšu filtru, lai parādītu praktiski, kā notiek ūdens attīrīšana.
    Bērni ne tikai aizraujošā veidā papildināja savas zināšanas dabaszinībās, bet arī uzzināja par vienu no nozīmīgākajiem Daugavpils uzņēmumiem, kas nodrošina ar kvalitatīvu ūdeni pilsētas iedzīvotājus.