Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Ja peldēt, tad droši!

    Ik gadu 15. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā ūdens drošības diena ar mērķi vairot izpratni par slīkšanas novēršanu, kā arī izglītot  par drošību pie un uz ūdens.

    Runāt par drošību uz ūdens nekad nevar būt par daudz, tāpēc 16.maijā pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas izglītojamie piedalījās  tiešsaistes nodarbībā par drošu uzvedību pie ūdens, ko organizēja biedrība “Peldēt droši” un Latvijas peldēšanas federācija (LPF). Nodarbības laikā aktieris Artūrs Breidaks un “Peldēt droši” eksperts, peldēšanas un burāšanas treneris Toms Jēkabsons, lācēns Ričijs Rū, vokālās grupas “Knīpas un Knauķi” un grupas “Citi zēni” solists Jānis Pētersons pievērsa skatītāju uzmanību nopietniem jautājumiem par drošību uz ūdens. Kā izvēlēties drošu peldvietu, kāda ir pareiza un atbildīga uzvedība, atpūšoties pie ūdens un nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem. Skatoties animācijas filmu “Ja peldēt, tad droši! Nepārvērties slīkonī”, peldēt gribētājiem tiek skaidrota peldētprasmes nozīme, iemesli, kā rezultātā var notikt nelaime, un kliedēti mīti par slīkšanas atpazīšanu.

    5.-6. klašu skolēniem tiek piedāvāta iespēja pārbaudīt savas zināšanas

    par drošību, atpūšoties pie un uz ūdens vasaras brīvlaikā. Skolēnu komandas atbildēja uz 15 viktorīnas jautājumiem, apliecinot, ka zina drošības noteikumus un galvenais – ievēro tos. Apsveicam viktorīnas uzvarētājus – drošības noteikumu ekspertus – 5.d un 6.c klases komandas!