Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Izzinošs piedzīvojums trīs dienu garumā

    Trīs uzņēmīgi Skolēnu domes pārstāvji Arita Baltace, Līva Kursiša un Sandris Latiškevičs un Skolēnu domes koordinatore skolotāja Signe piedalījās izzinošā piedzīvojumā – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizētajās mācībās “Kontakts” 15.-17.martā, V/N ” Zaļā sala” Rēzeknes novadā.
    Mācības vadīja neformālās izglītības treneri Rinalds Rudzītis un Sergejs Andrejevs. Jaunieši, veicot dažādas saliedēšanās aktivitātes, iepazinās ar citu Latgales novada skolu skolēnu pašpārvalžu pārstāvjiem, vairāk uzzināja par neformālo izglītību, tās metodēm, līdzdalības iespējām, apguva prasmes atpazīt un novērst mobingu, veidot skolas vidi atbalstošu un cieņpilnu, kā arī izpratni par projektu rakstīšanu. Jauniešiem ik pa brīdim bija jāizkāpj no savas komforta zonas, jo vajadzēja darboties patstāvīgi, jauktās skolu komandu grupās, diskutēt, pamatot viedokli. Kā atzina Arita un Sandris, trīs dienu laikā tika gūta jauna pieredze, zināšanas par projektu rakstīšanu, izbaudīta patīkama atmosfēra, iepazīti jauni cilvēki, aizraujoši pavadīta nedēļas nogale.

    Iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” tiek īstenota Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros ar mērķi stiprināt izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstību.