Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Ieaustais apsveikums Latvijai

    Valsts svētku priekšvakarā dizaina un tehnoloģiju stundā 7.a un 7.b 1.gr. skolēni  skolotājas Veronikas Rumjancevas vadībā veidoja austa dizaina izstrādājumu. Stundas tēmā bija integrēti patriotiskās audzināšanas temati, kas rosināja uz kaut ko neikdienišķu, piemēram,  nestandartā veidā darināt apsveikumu Latvijai.  
         Skolēni, apgūstot aušanas tehniku, veidoja izstrādājuma dizainu un kompozīciju, domāja par neparastu tekstūru un faktūru. Saturisko piepildījumu  izstrādājumam deva skolēnu piemeklētās dzejas rindas par Latviju, kuras bija izdrukātas uz papīra un ieaustas izstrādājumā. Radošā darba procesā skolēni eksperimentēja ar dažādiem materiāliem – dziju, auduma pārpalikumiem, papīru, dāvanu lentēm un citiem materiāliem. 
         Neparastais aušanas process aizrāva visus skolēnus, īpaši neparasti bija tas, cik lielu saturisko vēstījumu tas sniedz skatītājam, ļaujot novērtēt autora māksliniecisko redzējumu, aušanas prasmes un literārā teksta/ dzejas uztveri.
         Skolēnu radošie darbi veidos kolektīvo apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā un būs kā atskaites punkts pirms jaunu prasmju apguves uzsākšanas.