Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

ES un ASV jauno līderu seminārs Briselē

  Aprīļa sākumā mūsu skolas skolotāja Fulbraita programmas stipendiāte Sofija Ketrina Meja ( Sophie Catherine May) piedalījās ES un ASV jauno līderu seminārā

  Briselē, Beļģijā. ASV vēstniecība Rīgā izvēlējās Sofiju pārstāvēt Latviju 2023.gada pasākumā. Pasākums, ko līdzfinansēja Eiropas Komisija un ASV Valsts departamenta Izglītības un kultūras lietu birojs, bija unikāla iespēja jaunajiem līderiem no ASV un Eiropas Savienības apspriest dažus no svarīgākajiem jautājumiem, ar kuriem saskaras abas puses.

  Šī gada tēma bija “Aktīva pilsoniskā līdzdalība”, un Sofija uzzināja daudz noderīgas

  informācijas, ko plāno iekļaut savās nodarbībās Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā, lai veicinātu jauniešu pilsonisko iesaistīšanos.

  Viens no pasākuma spilgtākajiem notikumiem bija iespēja apskatīt Eiropas Parlamentu, kas sākās ar tikšanos ar Otmaru Karasu, Parlamenta pirmo viceprezidentu. Karass runāja par Eiropas Savienības nozīmi spēcīgas transatlantiskās partnerības uzturēšanā, un viņa runa pauda pārliecību par ES un ASV attiecību nākotni.

  Sofija ir pateicīga par šo iespēju sadarboties ar citiem jaunajiem līderiem un demokrātijas un pilsoniskās aktivitātes jomas speciālistiem. Iegūtās zināšanas un informācija noteikti bagātinās Sofijas-skolotājas praktisko pieredzi, veidojot saturiski bagātas, interesantas, mūsdienīgas nodarbības angļu valodas prasmes spodrināšanai mūsu skolas vidusskolniekiem.

  Turpinājumā Sofijas raksts par Briseles iespaidiem angļu valodā.

  Belgium Newspaper Article

  At the beginning of April, I participated in the EU-US Young Leaders Seminar in

  Brussels, Belgium. The U.S. Embassy in Riga selected me to represent Latvia at this year’s event, and I am honored to have been granted this special opportunity. The event, co-financed by the European Commission and the U.S. Department of State Bureau of Educational and Cultural Affairs, represented a unique opportunity for young leaders from across the United States and the European Union to discuss some of the most important issues facing both sides of the Atlantic.

  This year’s topic was “Active Civic Participation,” and I learned an abundance of useful information that I plan to incorporate into my lessons at local schools in Daugavpils to encourage civic engagement amongst the youth.

  One of the highlights of the event was receiving a private tour of the European

  Parliament, which started with an opportunity to meet Othmar Karas, the First Vice President of the Parliament. Karas spoke to us about the importance of the European Union in maintaining a strong transatlantic partnership, and his speech left me feeling confident about the future of EU-US relations.

  Overall, I am so grateful to have been given the opportunity to collaborate both with

  other young leaders and experts in the field on the importance of democracy and civic engagement.