Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Ēnu diena 2024

    04.04.2024. Latvijā norisinājās Ēnu diena, kurā piedalījās arī Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolēni. Ēnu diena ir Junior Achievement karjeras izglītības programma, kas domāta 1.-12.klašu skolēniem, lai viņiem būtu iespēja vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu un rast iespaidu par interesējošās profesijas darba pienākumiem. Ēnu dienā skolēniem tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, kas varētu palīdzēt jauniešiem izvēlēties sev piemērotu un interesējošu profesiju, kā arī laicīgi sagatavoties darba tirgum.
    DVV skolēni šogad ēnoja dažādas profesijas un amatus, viens no tiem bija  Daugavpils domes deputāts, pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs. Skolēniem bija iespēja ēnot Igoru Aleksejevu, ar kuru kopā varēja apmeklēt divas domes komitejas sēdes, kur tika apskatīti pilsētas saimniecības un attīstības, kā arī īpašuma jautājumi, tad jaunieši devās uz lielāko reģiona piena pārstrādes rūpnīcu Latgales piens, kur pēc sarunas ar rūpnīcas vadību izveidojās priekšstats par to, ko nozīmē būt par uzņēmēju un organizēt tāda veida darbību valstī. Skolēniem bija iespēja apskatīt ražotni un pavērot vietējo speciālistu darba nianses, bija arī iespēja nogaršot rūpnīcā ražotos produktus. Tālāk skolēni devās uz kafejnīcu Nekomimi, kas pirms dažiem gadiem piedalījās jauno uzņēmēju atbalsta programmā Impulss un vinnēja grantu savas interesantās idejas īstenošanai. Noslēgumā ēnotāji devās uz Demenes poligonu, kur tiek uzglabāti visi pilsētā savāktie atkritumi, un pavērot, kā notiek atkritumu šķirošana un cik tā ir svarīga.
    Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolēni ēnoja arī Centrālajā statistikas pārvaldē, kur varēja apskatīt statistikas matemātiķa darbu. Jaunieši varēja iedziļināties augstākās izglītības mācībspēku darbā un ēnot RTU docentu un studiju programmas vadītāju. Tika izmantota iespēja ēnot Daugavpils domes nekustamā īpašuma departamenta vadītāju Ivonnu Funti, skolēni ēnoja programmētāju un analītiķi uzņēmumā Geidans Solutions Latvija, farmaceitu SIA “Latvijas aptieka”, sākumskolas skolotāju J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā. Topošā skolotāja ēnoja DVV sākumskolas skolotāju. Jaunieši ar interesi ēnoja arī policijā, kur vēroja Dienvidlatgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas inspektora darbu, citi interesenti ēnoja optometristu Optio optikā. Vairāki skolēni devās uz medicīnas centru 36,6, kas atrodas Rēzeknē, un ēnoja zobārstu. Ēnots tika arī  Daugavpils 10. pasts nodaļas pastnieks.  Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldē mūsējie ēnoja pārvaldes juristi,  viens no mūsu vidusskolēniem devās pat pie satiksmes ministra Kaspara Briškena, kur skolēnam bija iespēja piedalīties sanāksmē par Rail Baltic plānošanu un apskatīt celtniecības objektu.  Ēnotājiem savu amatu izrādīja datorsistēmas testētājs SIA “Clarity Labs”, divi skolēni devās ēnot prokuroru darbu – Dienvidlatgales prokuratūrā un Ogres prokuratūrā,  pie savām ēnām tika arī NMPD glābēji.  Turpinot tradīciju,  Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā ēnoja arī mūsu skolas direktoru Ilmāru Zučiku.

    Ēnu diena Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolēniem ļoti daudzveidīga un interesanta, tagad ir laiks apdomāt un veikt secinājumus par redzēto. Liels paldies ēnu devējiem par atsaucību!