Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Ekskursija ar vēstures un Skrīveru saldumu garšu

    5.a un 5.c klases skolēni 19.oktobrī devās mācību ekskursijā uz Skrīveriem un Koknesi. 
            Vispirms skolēni Koknesē apmeklēja ādas apstrādes amatu centru  “ Mazā kāpa”, kas nodarbojas ar suvenīru un citu dabīgās ādas izstrādājumu ražošanu un tirdzniecību. Skolēni iepazinās ar dažādu dzīvnieku ādām, atbildēja uz izzinošiem jautājumiem un saņēma balvas, tad iepazinās ar dabīgās ādas māksliniecisko apstrādi un gatavoja atslēgu piekariņus.
           Nākamais pieturas punkts bija Kokneses pilsdrupas. Koknese pilsdrupas  ir viena no ainaviskākajām un iecienītākajām vietām Latvijā. Kokneses pils bija viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā Rīgas arhibīskapa mūra pils, kuras celtniecība tika uzsākta 1209.gadā un neilgā laikā tapa par milzu pili ar priekšpili un nocietināto Kokneses pilsētu tai līdzās. Kokneses pils tika pamesta pēc vareno rietumu torņu uzspridzināšanas 1701.gadā. Līdz pat Pļaviņu HES uzcelšanai iespaidīgās pils drupas slējušās augstu kalnā, taču šobrīd tās līdz pat pamatiem apskalo Daugavas ūdeņi, radot maģisku un neparastu ainavu salikumu. Mums ļoti paveicās ar laika apstākļiem, kas ļāva vērot zelta rudens krāsas un izbaudīt noskaņu.
             Pēc pastaigas svaigā gaisā vajadzēja padomāt par kādu našķi, tāpēc aizbraucām uz “Skrīveru emociju fabriku”, kurā saražojām sev un saviem mīļajiem konfektes ar rozīnītēm, šokolādes gabaliņiem, riekstiem…   No sākuma mūs iepazīstināja ar “Skrīveru gotiņas” rašanās vēsturi, tika novadīta viktorīna, kurā vinnētāji saņēma balvas. Pēc tam katrs no ekskursijas  dalībniekiem sajutās kā Latvijas gardāko konfekšu izgatavotājs.
              Ekskursija pēc 5.a un 5.c klases skolēnu atsauksmēm bija aizraujoša, interesanta un lietderīga. Skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas par savu valsti un par kaimiņu novadu.