Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Dzimtās valodas diena 2024

  Vienā valodā raud visi ļaudis,
  Vienā valodā, valodā tie smej.
  Tikai dzimtā valoda dzēš sāpes,
  Prieku, dziesmas dod, atdod pasaulei.
  21.- 23.februārī 3.-5. klašu izglītojamie kopā ar latviešu valodas skolotājām un klašu audzinātājām atzīmēja Starptautisko dzimtās valodas dienu (tiek atzīmēta 21.februārī),  pievēršot uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam. 
  Visu dienu skolas informatīvajā monitorā bija vērojama informācija par “dzimtās valodas” definīciju, par valodu daudzveidību pasaulē, par to, ka cilvēkam var būt divas dzimtās valodas utt. Skolēni ar interesi lasīja šo informāciju, tādējādi uzlabojot savu lasītprasmi, papildinot zināšanas par valodu kā cilvēces  vērtību, paplašinot savu leksikas krājumu. Skolēni bija pārsteigti, ka pasaulē ir tik milzīgs valodu skaits – apmēram 6700. Bet vēl lielāks bija pārsteigums par to, ka no 6700 valodām tikai apmēram 200 valodās runā vairāk par miljonu cilvēku, tostarp arī latviešu valodā.
  Lai emocionāli paspilgtinātu informāciju par Starptautisko dzimtās valodas dienu, skolēniem tika piedāvāta DVV direktora vietnieces, latviešu valodas skolotājas Natālijas Mihailovas izveidotā  Memo spēle, kurā tika izmantoti atslēgvārdi, kas asociējas ar jēdzienu “dzimtā valoda”: ģimene, vecāki, vērtība, mājas, grāmata… Spēlējot atmiņas spēli, izglītojamie ne tikai pārbaudīja savu uzmanību un prasmi strādāt komandā, bet arī skaidroja katra vārda nozīmi, tā saistību ar dzimtās valodas tematiku. Tā jautrā, neformālā, azartiskā atmosfērā tika atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena, integrējot šos svētkus skolas ikdienas mācību un patriotiskās audzināšanas darbā.