Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Dari pareizi un bez bailēm

    Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas komanda š. g. 26. aprīlī piedalījās visaptverošajās valsts aizsardzības sacensībās “Dari pareizi un bez bailēm”, kas tika organizētas Daugavpils un Augšdaugavas novada skolēniem.
    Mūsu skolu pārstāvēja komanda 6 cilvēku sastāvā no 10.ti klases. Sacensības organizēja Zemessardzes 34. kājnieku bataljons sadarbībā ar 36.kaujas atbalsta bataljonu, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldi, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona pārvaldi, Jaunsardzi, Latvijas Sarkanā krusta Dienvidlatgales komiteju, Daugavpils cietoksni un Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centru “Inženieru arsenāls”.

    Sacensību laikā skolēniem bija piedāvāts izmēģināt sevi dažādās profesijās, kā arī uzdot interesējošos jautājumus par tām. Kopumā skolēniem vajadzēja iziet 13 stacijas, kur bija nepieciešams veikt dažāda veida un dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumus. Sacensības norisinājās Daugavpils cietoksnī, tur skolēniem tika izsniegta karte, pēc kuras vajadzēja atrast un iziet visas stacijas.
    Sacensību laikā skolēnus iepazīstināja ar visaptverošo valsts aizsardzību, kuras mērķis ir trenēt skolēnu rīcību krīzes situācijās, kā arī tika popularizēts veselīgs dzīvesveids. Komandām nācās pielikt daudz spēku, jo uzdevumi prasīja gan loģisko domāšanu, gan arī labu fizisko sagatavotību. Mūsu komanda izturēja visus pārbaudījumus un ieguva Latvijas Sarkanā krusta atzinību par perfektām zināšanām pirmās palīdzības sniegšanā.
    Malači! Tā turpināt!