Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Ceļojam pa Latgali

    10.maijā 4.d un 4.e klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Svetlanu un Jeļenu  devās izzinošā ekskursijā maršrutā Daugavpils – Preiļi – Riebiņi – Daugavpils.  Ekskursijas mērķis bija iepazīt Latvijas kultūrvēsturiskos novadus, lauksaimniecības nozares un daiļamatniecību, vērot Latgales dabas ainavas.
    Ekskursijas laikā Preiļu Kaķu sētā skolēni ar interesi izpētīja kaķu eksponātu izstādi, apmeklēja kaķu skolu, kur radošajā darbnīcā izveidoja mājas mīluļu figūriņas.
    Neviens nepalika vienaldzīgs, apmeklējot zirgu audzētavu “Trīs staļļi” Riebiņos, kas atrodas gleznainā Latgales mežu un pļavu ielokā. Skolēni paplašināja savu redzesloku – uzzināja daudz interesantu faktu par zirgiem, šo skaisto dzīvnieku audzēšanas noslēpumus, par audzētavas īpašnieku neparastajiem darba pienākumiem. Īpašu prieku ceļotājiem sagādāja zirgu barošanas un samīļošanas procedūras, kā arī iespēja iejusties īsta jātnieka lomā,  apgūstot jāšanas prasmes pamatus.
    Šīs dienas laikā tika iegūta milzīga pozitīvo emociju deva, liels apjoms jaunas neparastas informācijas un, protams, tika stiprināts mūsu skolēnu patriotisms, spēja novērtēt savas dzimtās puses dabas un cilvēku skaistumu.

    Ekskursijas saturs tiek integrēts mācību priekšmetos: latviešu valoda, dizains un tehnoloģija, vizuālā māksla, dabaszinības, sociālās zinības.