Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

Atvērto durvju diena DVV 2024

  14.maijā 9.klašu skolēni un viņu vecāki  tika aicināti uz Atvērto durvju dienu mūsu skolā.
  Kā savdabīgs uzaicinājums nākamajā mācību gadā kļūt par DVV 10.klases skolēnu, Atvērto durvju diena sākās ar dalībnieku digitālo reģistrāciju. Apkopojot datus, tika izveidota potenciālo vidusskolēnu dzīvesvietu digitālā karte, kas, ievērojot datu drošību, tomēr ļāva gūt priekšstatu par  to, ka par DVV zina un par mācībām tās 10.klasē domā ne tikai viena-divu mikrorajonu ietvaros, bet visas pilsētas robežās.  
  Ar skolas ikdienu 5 ēkās pasākuma dalībniekus iepazīstināja skolas direktors Ilmārs Zučiks, direktora vietniece izglītības jomā Diāna Zahareviča informēja par uzņemšanas noteikumiem 10.klasē, izvēļu groziem.
  Kārlis Meningers ir teicis: „Kas ir skolotājs, ir svarīgāks par to, ko viņš māca”. 9.klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar 4 vidusskolas posma skolotājām, kurām viņu mācību priekšmets ir sirdslieta,  un darboties kopā ar viņām improvizētās stundās.
  Skolotāja Ilma Petrova pastāstīja gan par iespējām apgūt uzņēmējdarbību, gan atklāt savas radošās prasmes – ieraudzīt pasaules skaistumu caur fotoobjektīvu un piedalīties foto izstāžu tapšanā, kas regulāri tiek veidotas  skolā un pilsētā.
  Fizika asociējas ar mērvienībām, mēraparātiem un eksperimentiem, tāpēc skolotāja Iveta Meškovska piedāvāja skolēniem darboties 3 darbnīcās – skolēni atrada pareizos nosaukumus mērinstrumentiem, salika mērvienības augošā secībā un darbināja hidraulisko roku.
  Skolotāja Ināra Jasvina ar savu atbalstītāju komandu aktualizēja zaļās domāšanas tēmu, te topošie vidusskolēni piedalījās spēlē “Domā un dzīvo zaļi!”
  To, ka matemātika ir aizraujošs un interesants mācību priekšmets, pierādīja skolotāja Inese Siņavska.
  Uz vecāku jautājumiem par skolu un mācību procesu atbildēja direktors I.Zučiks, direktora vietniece izglītības jomā D Zahareviča un karjeras speciāliste K. Smane.
  Īpašs prieks, ka uz aicinājumu piedalīties Atvērto durvju dienā atsaucās arī citu pilsētas mācību iestāžu devītklasnieki.
  9.klašu skolēnu atsauksmes –
  – Skolotāja I.Siņavska prot interesanti stāstīt, bija aizraujošas aktivitātes, man vislabāk patika darbnīca “Aizraujošā matemātikas pasaule”, jo es mīlu matemātiku.
  – Man ļoti patika darboties un domāt darbnīcā “Domā un dzīvo zaļi!” un spēlēt spēli par cilvēka rīcības un darbības ietekmi uz apkārtējo vidi.
  – Es vēlos savu dzīvi saistīt ar uzņēmējdarbību, tāpēc ieinteresēja skolotājas Ilmas stāstītais.
  – Man visvairāk patika darbnīca “Zini vai mini!”, jo skolotāja Iveta piedāvāja oriģinālus uzdevumus, viņa prot radīt interesi par savu mācību priekšmetu.

  Pastāsti saviem draugiem par savu skolu, aicini viņus pievienoties DVV saimei!