Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

7.d klase iepazīst Latvijas vēsturi un bauda dabas ainavas

  Aizraujošu divu dienu ekskursiju uz Siguldu un Cēsīm 23.- 24.maijā izbaudīja 7.d klase! Šī ekskursija bija lieliska iespēja skolēniem paplašināt savu redzesloku un stiprināt klases saliedētību. Tā piedāvāja iespēju iepazīt Latvijas vēstures un dabas dārgumus, piedalīties aizraujošās aktivitātēs un baudīt kopā būšanas prieku.
  Klases piedzīvojumi sākās ar Siguldas Jaunās pils apmeklējumu. Šī majestātiskā pils bija viens no izcilākajiem vēstures pieminekļiem, kas atklāja Siguldas bagāto kultūras mantojumu. Pēc tam skolēni devās uz Gūtmaņa alu – lielāko un senāko alu Baltijā. Tā bija ne tikai dabas brīnums, bet arī leģendām apvīta vieta, kas piesaistīja apmeklētājus ar savu skaistumu un vēsturi. Turpinot ceļojumu, ekskursanti apmeklēja Turaidas pili, kas ir viena no vislabāk saglabātajām viduslaiku pilīm Latvijā. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja vairāk par Latvijas vēsturi un viduslaiku dzīvesveidu. Diena noslēdzās piedzīvojumu parkā “Tarzāns”, kur skolēniem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus un izturību dažādās šķēršļu trasēs. Šī aktivitāte ne tikai stiprināja fizisko sagatavotību, bet arī veicināja komandas garu un sadarbību.
  Pēc intensīvas dienas skolēni atpūtās un nakšņoja Krimuldas muižā, kur viņiem bija iespēja atjaunot spēkus un gatavoties nākamajai dienai.
  Nākamā diena bija veltīta Cēsu pils apmeklējumam. Šī pils, kas celta 13. gadsimtā, piedāvāja skolēniem iespēju iepazīties ar Latvijas viduslaiku vēsturi un kultūru. Interaktīvie eksponāti un gida stāstījumi padarīja šo pieredzi aizraujošu un izglītojošu.
  Ekskursija noslēdzās ar brīvo laiku Cēsu vecpilsētā, kur skolēni varēja izpētīt vecpilsētu un baudīt tās īpašo atmosfēru.
  Šī ekskursija bija lieliska iespēja 7.d klases skolēniem paplašināt savas zināšanas par Latviju, tās vēsturi, amatniecību,  piedzīvot neaizmirstamas emocijas un stiprināt klases vienotību. Paldies visiem, kas piedalījās šajā aizraujošajā ceļojumā uz Siguldu un Cēsīm!