Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

4.B klases kosmiskais lidojums

   Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas 4.b klases skolēni 24. maijā kopā ar klases audzinātāju Agitu Streikusi un Emīla, Damiānas un Maksima mammu devās mācību ekskursijā uz Cēsu Kosmosa izziņas centru, lai iepazītu kosmosa jomas daudzveidību.
  Ceļojums sākās jau 6.00 no rīta, taču, neskatoties uz to, skolēnu sejās varēja manīt prieku par ilgi gaidīto ekskursiju.
  Cēsu Kosmosa izziņas centrā mūs sagaidīja edunauts, kas skolēnus iepazīstināja ar centra ekspozīciju. Mācību ekskursijas laikā skolēni meklēja atbildes par nozīmīgiem atklājumiem kosmosa vēsturē un pārbaudīja prasmes, kas nepieciešamas, lai dzīvotu ārpus Zemes.
  Kosmosa izziņas centrā bērniem bija iespēja arī izbaudīt pusdienas kafejnīcā “Orbīta” un iegādāties suvenīrus ar kosmosa simboliku suvenīru veikalā “Cita Galaktika”.
  Pēc izzinošās ekskursijas ceturtklasnieki devās uz Cīrulīšu dabas takām, kur iedvesmojošā pastaigā varēja izzināt skaistās Gaujas ielejas vēsturi.
  Pastaigājoties pa Cīrulīšu dabas takām gar Gauju, skolēni iepazina dabas vērtības, kā arī varēja apskatīt reti sastopamās un Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītās aizsargājamo augu sugas.
  Cīrulīšu dabas takā tika piedāvāti 2,7 km un 3,5 km un 6,2 km gari maršruti, tāpēc 4.b klases skolēni pastaigas laikā nogāja vairāk kā 11 802 soļus.
  Zēni un meitenes apskatīja arī neparastus dabas objektus: iespaidīgās Spoguļklintis, Dzidravotu, kura ūdens bija tik tīrs un dzidrs, ka ikviens tajā varēja nomazgāt seju vai rokas,  kā arī Līgavas alu, kas kārtējo reizi pārliecināja mūs par mīlestības spēku, jo teika vēsta, ka Livonijas laikā kāds jauneklis šeit slēpis savu līgavu.
  Ekskursija uz Cēsīm un kopā pavadītais laiks bija neaizmirstams 4.b klases piedzīvojums – izzinošs un interesants, un noteikti paliks gan skolēnu atmiņās, gan fotogrāfijās.
  Un vēl – skolēni pārliecinājās, ka, neskatoties uz Kosmosa noslēpumaino vilinājumu, mūsu planēta Zeme ir visskaistākā!