Doties uz saturu
Daugavpils Valstspilsētas vidusskola
Search
Close this search box.

15.oktobris -Valsts valodas diena

  Cildinot valsts valodu, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā no 10. līdz 17.oktobrim norisinājās dažādas aktivitātes. 9.-12.klases klases skolēni sacerēja oriģinālus saukļus, kurā īsi, kodolīgi un mūsdienīgi ietverts aicinājums runāt valsts valodā, piemēram, “Ļoti faktiski forši runāt latviski droši!”. 10.klase publiskās uzstāšanās stundā lasīja savas uzrunas Valsts valodas dienā, kurās akcents bija likts uz valodas vēstures faktiem.

  Aizraujošas aktivitātes notika pamatskolas klasēs. Pētot latviešu valodas kā valsts valodas vēsturisko veidošanās ceļu, skolēnos izbrīnu radīja fakts, ka latviešu valoda ne visos laikos ir bijusi valsts valoda. 4.-5.klases skolēni savu fantāzijas lidojumu veicināja, skatoties latviešu multfilmas un pēc tam tās ilustrējot, veidojot aprakstus.

  Kā var “celt gaisa pilis” un kas notiks “kad pūcei aste ziedēs”- šādu un daudzu citu latviešu frazeoloģismu dzīlēs ienira un tos ilustrēja 7.-8.klases skolēni.

  6.klases skolēni, apgūstot profesiju sarežģītos nosaukumus latviešu valodā, veidoja krustvārdu mīklas. Nākamajā stundā skolēni mainīsies ar izveidotajām  krustvārdu mīklām un  turpinās apgūt mūsdienu un seno profesiju nosaukumus, to pareizrakstību un etimoloģiju.

  Vēlam, lai latviešu valodai kā valsts valodai saules mūžs!

  Informāciju sagatavoja Inta Vilcāne